Virtualizace

Řešení na klíč

Pomůžeme vám minimalizovat výpadky. Díky virtualizaci lze velmi levně připravit záložní servery na vašem stávajícím hardware, které v případě problému dokáží zastoupit vaše primární servery i veškeré služby, které na nich běží. Toho se využívá i při návrzích systémů s vysokou dostupností, kdy více serverů navzájem spolupracuje, přebírá úkoly a pro uživatele se tváří jako jeden jediný server.

co je to virtualizace

Virtualizace serverů je účinný nástroj, jak snížit náklady na minimum a přitom zvýšit dostupnost a bezpečnost vašich aplikací. Virtualizované servery spotřebovávají jen zlomek energie, který potřebují servery fyzické, jejich použitím v rámci jednoho serveru navíc plně využijete jeho kapacitu.

Ušetří nám virtualizace serveru peníze?

Hlavní předností virtualizace fyzických serverů je úspora nákladů – ušetříte za provoz, ale i za pořizování    drahých serverů, jejich kapacitu byste stejně nevyužili.

Jak probíhá virtualizace serverů?

Nejprve vám vytvoříme a detailně představíme návrh řešení na míru

Po jeho úspěšné instalaci provedeme migraci fyzických serverů na virtuální

Vaše techniky pak zaškolíme do problematiky virtualizace

V případě jakýchkoli dotazů nebo problémů je vám k dispozici naše odborná podpora

Co nabízíme a co Vám virtualizace přinese?

Pomůžeme vám minimalizovat výpadky. Díky virtualizaci lze velmi levně připravit záložní servery na vašem stávajícím hardware, které v případě problému dokáží zastoupit vaše primární servery i veškeré služby, které na nich běží. Toho se využívá i při návrzích systémů s vysokou dostupností (takzvané high availability systémy), kdy více serverů navzájem spolupracuje, přebírá úkoly a pro uživatele se tváří jako jeden jediný server.

Jedinný server

Nižší náklady

Vyšší bezpečí

Vyšší výkon

Virtualizace se týká prakticky všech částí vaší ICT infrastruktry. Dokážeme vás zbavit několika fyzických serverů, jejichž práci zastane jeden jediný a můžete tak spojit několik fyzických zařízení do jediného, mimořádně výkonného celku.

Virtualizovat lze i desktopová řešení a získat tak plnohodnotné pracovní prostředí pro uživatele s nižšími náklady. Virtualizace se nevyhýbá ani vaší síťové infrastruktuře a aktivním prvkům.

Virtuální prostředí sebou přináší vyšší bezpečnost provozu – snadnější zálohování, ale zejména díky nezávislosti na HW, v případě fatálního výpadku, i rychlou a spolehlivou obnovu vašich dat.

Prostředky pro firemní ICT budou škálovatelné a nezávislé na HW. Přesnější dávkování výkonu potřebného pro provoz Vašich aplikací.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Jsme tady pro Vás.

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

 

Formulář byl odeslán, co nejříve Vás budeme kontaktovat. Děkujeme

menu