DATOvé rozvody

Správa na klíč

Datové rozvody slouží k propojení více zařízení do sítě, přes kterou mezi sebou komunikují a tímto způsobem se řeší převážně připojení k internetu nebo k interní počítačové síti. Kabelové rozvody jsou kvalitní a bezpečnější než provedení bezdrátovu technologií wifi a to hlavně z důvodu stále zvětšujícího se přehlcování tohoto pásma. Strukturovaná kabeláž se navrhuje s požadavkem na dlouhodobé využití k nejrůznějším účelům.

hlavní vlastnosti

Hlavní požadavek kladený na strukturovanou kabeláž je její mnoholeté používání bez nutnosti oprav nebo dalších zásahů. To předpokládá její odolnost při poměrně velkém množství změn. Měla by zvládat přidávání nových zařízení stejně dobře jako jejich obměny, dále nejrůznější přeskupování a také by měly být schopna technologicky využít například i prostory dosud nevyužívané. Proto zvláště u novostaveb případně při rekonstrukcích domů by se nemělo zapomenout na kvalitní datové rozvody čili strukturovanou kabeláž.

využití kabeláže k propojení

Systém kabeláže vyniká především flexibilitou, kde přemístění kteréhokoliv zařízení snadno zvládne i zaškolený pracovník zákazníka a spolehlivostí, neboť na datové rozvody jsou poskytovány záruky přímo výrobci v délce trvání až 25 let. Systém takto budovaných kabeláží pak přináší uživateli vysokou pružnost a finanční úspory při začleňování nových technologií nebo při reorganizacích spojených s přemísťováním jednotlivých zařízení v rámci objektu.

Propojení počítačů a tiskáren

Propojení počítačů a tiskáren

Propojení sériových datových linek

Propojení sériových datových linek

Propojení pro přenos obrazového signálu

Připojení docházkových systémů a dalších zařízení

Převážná většina nově budovaných staveb počítá s kabelážními systémy již ve fázi projektů a umožňuje tak optimalizovat vedení kabelových tras a začlenit jejich instalace do odpovídající fáze stavby. Ve starších budovách pak dochází k budování či náhradě stávajících kabelážních systémů dodatečně a je nutné se přizpůsobit možnostem vedení kabelových tras.

Co je strukturovaná kabeláž?

Systém strukturované kabeláže představuje optimální způsob, jak komplexně vyřešit veškeré komunikační rozvody Vaší společnosti. Je základním prvkem infrastruktury lokálních počítačových sítí – LAN, které jsou dnes již neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Jsme tady pro Vás.

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

 

Formulář byl odeslán, co nejříve Vás budeme kontaktovat. Děkujeme

menu